Znajdź numer

Kto dziś dzwonił

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, jacy żyją w naszej dzielnicy. Czasem namyślamy się więc, kto dzwoni, jeżeli na tapecie głównej telefonu pojawia się obca kombinacja cyfr.

Zwykle w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, bo nie lubimy rozmawiać z obcymi osobami. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, bo przecież nie zawsze obce połączenia wykonywane są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do członka naszej paczki znajomych, jaki jedynie kupił nowy aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora.

A jeśli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer telefonu do sprawdzonej strony szukającej lub od razu zrobić użytek ze strony, jaka zajmuje się testowaniem i opisywaniem różnych numerów. To ona tylko pokaże nam samym, co to za numer i do kogo on raczej należy. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie kolegi, jaki potrzebuje naszej porady.

sprawdź czyj to numer telefonu

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych funkcji. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni napotkamy dziś odrębne portale internetowe, które zajmują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na taką witrynę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, jaki nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą dane na temat danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, ale także przez zwykłych internautów. To oni komentują numery telefonów, określają, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My również możemy pisać wiadomości o różnorodnych numerach, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto może być właścicielem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z takich witryn. Czyńmy to za każdym razem, jeśli będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze być ostrożnym.

wyszukaj numer

Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo lat temu, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bez przerwy, aby porozumieć się z przyjaciółmi, wysłać do nich sms-a lub usłyszeć czyiś ton głosu. Niestety, nawet popularne telefony mogą być nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również oszuści i wyłudzacze. To oni dzwonią z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak da się w miarę prędko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak zwykle tego typu czyn nie jest zbyt pożyteczny. Jeżeli on nie działa, bo dana osoba nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wpisać numer do wyszukiwarki wirtualnej i wejść później na różne portale, aby odkryć rozmówcę. Są już nawet specjalne witryny internetowe, które mieszczą u siebie niemalże wszystkie podejrzane numery, opisują je i wystawiają im oceny. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a także samodzielnie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeśli jednak taka witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę wciąż będą nękać głuche sygnały, zawsze może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć tożsamość obcego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie mogą być przecież niczym przyjemnym, dlatego warto z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże wszystko da się już bez problemu załatwić. Choćby pozornie nieznane numery można szybko odkryć, aby osądzić, czy będą one na sto procent bezpieczne. W takim celu wystarczy odwiedzić odpowiednią witrynę (np. reverse directory), zatelefonować pod nieznany numer lub nawiązać kontakt z policją.